+420318404111
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kamenická a lomařská výroba kamenictví Průmysl kamene a.s.

 
Společnost Průmysl kamene a.s. vznikla k 1.8.1992 privatizací části státního podniku Průmysl kamene s.p. Svou činností navazovala na historii národního podniku Průmysl kamene n.p., který působil v Příbrami od r. 1976.

Majoritním akcionářem je rakouská firma Friepess Beteiligungs G.m.b.H., Linz, která v současné době má 96,47% podíl na majetku společnosti.
 
 

Lomařská výroba

 
Soustředěna v lomech Kozárovice, Slatina, Tužice a Vahlovice. Představuje především těžbu bloků pro kamenickou výrobu a pro výrobu lomového kamene, dlažebních kostek a krajníků.
 
 
 

Kamenická výroba

 
Koncentrovaná v provoze Slatina u Horažďovic. Vyrábí se desky z přírodního kamene z tuzemských i dovážených materiálů pro obklady fasád, stěn interiérů, pro vnitřní i vnější dlažby a pro obklady schodišť.
 
 
 
 
Společnost průběžně investuje do obnovy i nákupu nových zařízení tak, aby byla zajištěna rozmanitá výroba v požadované kvalitě. Lomařská i kamenická výroba má dostatečnou kapacitu pro zakázky velkých objemů, zaměřuje se však i na respektování potřeb a individuálních požadavků každého jednotlivého zákazníka.